Dünyanın en köklü ve en etkili uyuştucu ve bağımlılıkla mücadele STK’sı Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED, sosyal medyada sentetik uyuşturucularla mücadele için bir araya geldi.

Türkiye Yeşilay Cemiyeti ile Uluslararası Sosyal Medya Derneği USMED yeni bir proje başlattı. Sentetik Yalanlar ismi ile başlatılan proje sosyal medyada sentetik uyuşturucu yalanları ve sentetik uyuşturucunun ölümcül gerçeklerini kullanıcılara etkili bir şekilde duyurmayı amaçlıyor. Proje, algı yönetimi yapılarak sosyal medya kanalları üzerinden sentetik uyuşturucular ile dijital mücadele ve bu maddelerin zararları hakkında bilinçlendirme çalışması yaparak toplumu bilinçlendirmeyi amaçlıyor.

Uyuşturucu satan kişilerin sosyal medya üzerinden sentetik uyuşturucu propagandası yapmasını ve madde satışını sosyal medyada gerçekleştirmesini önlemek projenin temel gerekçesini oluşturuyor. Bu çerçevede proje kapsamında sentetik uyuşturucular ile mücadele için yayın yapan sosyal ağların (Facebook, Twitter, Youtube, İnstagram kanalları vb.) kurulması ve bunlar aracılığı ile algı yönetimi yapılması planlanıyor.

Bu alanında ilk olan sosyal sorumluluk projesinde Gönüllü olarak katkı sunmak mümkün. http://www.sentetikyalanlar.com/gonullu-olmak-istiyorum/ adresinden başvuru yapılabilir.