#blog#akademi #usmed

USMED Ege Bölge Başkanlığı açıldı

Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) Ege Bölge Başkanlığı, İzmir’de özel bir gece düzenleyerek açılış yaptı.

Tüm Türkiye’de ve Avrupa’da faaliyet gösteren Uluslararası Sosyal Medya Derneği’nin (USMED) Ege Bölge Başkanlığı, Sosyal Medya Uzmanı Alaattin Çağıl tarafından kuruldu.

USMED Ege Bölge Başkanlığı üyeleri, açılış için Karşıyaka’da düzenlenen özel bir gecede bir araya geldi.

Gecenin açılış konuşmasını USMED’in kuruluş amacını değinerek başlayan Alaattin Çağıl, “USMED’in kuruluş amacı günümüzde sosyal medyayı aktif olarak kullanan milyonlarca insanı bir arada tutmak ve sosyal medyanın doğru kullanımını sağlamaktır. Yaptığımız seminerler ile sosyal medya kullanıcılarını bilinçlendirerek, sosyal medyanın doğru kullanılmasını sağlamak istiyoruz. Aslında derneğimizi sadece sosyal medya olarak değil, genel bir sivil toplum kuruluşu (STK) olarak da düşünebilirsiniz. Şu anda bünyemizde yazılımcı, blogger, basın mensubu, sunucu, oyuncu ve dijital medya uzmanları gibi birçok alanda üye yer almaktadır. USMED’in temel amacı; medya sektoründe iyi bir network oluşturup güzel projeler üretmek, birlikte maddi ve manevi olarak birbirimize katkı sağlamak, İzmir başta olmak üzere tüm Ege Bölgesinde güzel işler çıkartarak başta söylediğim gibi maddi ve manevi olarak birbirimize katkı sağlayabilmektir. Bununla birlikte Ege Bölgesi üyelerimizin yanı sıra açılış gecemize basın mensuplarının katılması beni mutlu etti. USMED Ege Bölgesi olarak yaptığımız bu açılış ve tanışma etkinliğimizde Genel Başkanımız Said Ercan’ın da ziyareti bizi memnun etti. Genç USMED Ege, USMED Akademi Ege, USMED Sanat Ege olarak Ege Bölgesinde, tüm Türkiye’de olduğu gibi güzel eğitimler, tiyatrolar, söyleşiler ve sosyal sorumluluk projeleri yapmak istiyoruz. Sektördeki tüm arkadaşlarımıza kapımızı açtık. Sosyal medyanın asıl amacı sosyal olmaktır. Biz de sosyal olmayı daha çok sosyalleşmeyi ve sosyalleşirken dostlar edinmeyi, kazanmayı hedefliyoruz ve hayata geçirebiliyoruz” diye konuştu.

Açılışa USMED üyelerinin yanı sıra İSOBİL CEO’su Mehmet Altındağlı, Medya Ege Dergisi imtiyaz sahibi Arif Çayan, Girişim Grup’un CEO’su Rafet Keser, Caria Pruduction’un sahibi Ayberk Özsoy ve Derinet’in CEO’su Mesut Sevgili katıldı.

Yazar:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir